Návod na žuvanie mastichy

Masticha - živica zo stromu Pistacia lentiscus sa vyznačuje pomerne vysokou tvrdosťou, ale zároveň krehkosťou živicových slzičiek - kryštálov. Jednotlivé slzičky sa môžu líšiť veľkosťou, tvrdosťou i tvarom. Jedná sa o 100% prírodný produkt, ktorý je len umytý vodou a usušený na slnku. Návod na žuvanie mastichy zo začiatku môže znieť ako veda, ale aj vy sa môžete stať skúsenými užívateľmi a mastichu si iste zamilujete.

Návod na žuvanie 1

Pred tým, než sa do žuvanie pustíte, odporúčame napiť sa čistej vody. Je to z toho dôvodu, aby ste v ústach nemali sucho a aby sa masticha pri žuvaní lepšie spájala. Z balíčka si vyberte skôr tvrdý kúsok a rozžujte medzi prednými zubami, kým nevytvoríte celistvú hmotu. Potom môžete žuť ako klasickú žuvačku v celých ústach. Kombinujte rôzne tvrdosti mastichy.

Návod na žuvanie 2

Ďalšia možnosť, ako sa naučiť správne žuvať, je pre začiatočníka oveľa jednoduchšia. Stačí vložiť mastichovú kvapku do úst a cmúľať ju ako cukrík. Masticha do seba absorbuje sliny z úst, až úplne zmäkne a vy potom môžete začať žuť.

Masticha žujte aspoň 15-20 minút, potom ju môžete vypľuť. Môžete ju však, tak ako je bežné, žuť oveľa dlhšie.

Surovú masticha čiže mastichové kryštály môžete kúpiť tu.

Mastichové slzy

Masticha je žuvacia živica. Ide o prírodnú žuvačku. Jedinečná aróma mastichy, jej diskrétna chuť a účinky - bez pridaných umelých látok: dochucovadiel a aróm.

Ako masticha chutí a vonia?

Chutí a vonia ako čistá príroda. Stuhnutá živica má zozačiatku trochu horkú chuť, ale táto horkosť čoskoro ustupuje. Vyzretá masticha sa vyznačuje silnou drevito-ovocnou vôňou a sladkastou chuťou, ktorá je nezameniteľná.

Prečo žuť žuvaciu živicu?

  • Ide o 100% prírodnú žuvačku
  • Neobsahuje žiadne umelé chemické látky
  • Žuvanie podporuje produkciu slín
  • Osvieži Váš dych
  • Pomôže ochrániť pred zubnými baktériami
  • Vďaka nej budete mať veľmi príjemný pocit v ústach
  • Chioská masticha: prispieva k normálnej činnosti tráviaceho traktu.

Výživové doplnky chioskej mastichy

1 z 18

Liečebné sady

1 z 11