Zloženie doplnkov stravy Masticlife

Naše zložky sú 100% prírodné.

Chioská masticha (PDO Chios Mastic Gum)

Chioská masticha (chioská mastichová živica) je názov pre aromatickú živicu získavanú z pistácie lentiškovej (Pistacia lentiscus var. Chia). Živica sa pre svoj pozitívny vplyv na ľudské zdravie používa už od staroveku. Masticha sa používa v potravinových doplnkoch a tiež v prípravkoch na ústnu hygienu a starostlivosť o pokožku.

 • Vegan
 • Bez laktózy
 • Bez lepku
 • Bez GMO

Mastichový olej

Olej sa získava zo živice destiláciou. Mastichový olej sa používa v potravinových doplnkoch, zubných pastách a krémoch, ako aj v iných kozmetických prípravkoch, ako sú šampóny a mydlá.

Masticha

Prebiotiká

Inulín je rozpustná vláknina z koreňa čakanky. Inulín je prebiotikum, slúži ako "potrava" pre prospešné baktérie. Nielenže pomáha prospešným baktériám prospievať, ale pomáha aj efektívnejšiemu fungovaniu tráviaceho systému. To následne zabezpečuje lepšiu rovnováhu črevnej flóry, ktorá je základným faktorom zdravého tráviaceho systému. Celkovo inulín podporuje normálnu funkciu čriev.

 • Vegan
 • Bez laktózy
 • Bez lepku
 • Bez GMO

Probiotiká

V doplnkoch stravy Masticlife nájdete 2 probiotiká. Sú to Lactobacillus plantarum a Lactobacillus rhamnosus. Ide o baktérie, ktoré žijú v črevách a tvoria tzv. črevný mikrobióm. Tieto baktérie sa bežne nachádzajú vo fermentovaných potravinách a mliečnych výrobkoch. Môžu sa tiež dopĺňať vo forme potravinových doplnkov.

Oxid kremičitý

Masticlife je európska spoločnosť, ktorá dodržiava normy EÚ pre výživové doplnky. Oxid kremičitý je prírodná látka, ktorá sa bežne vyskytuje v ovocí a zelenine a iných potravinách. Keďže oxid kremičitý pôsobí ako prírodné protihrudkujúce činidlo, používame ho na zabránenie zhlukovaniu mastichy a inulínu.

Stearan horečnatý (rastlinný)

Stearan horečnatý vzniká ako vedľajší produkt reakcie medzi soľami horčíka a stearanom sodným. Môže tiež vzniknúť spracovaním oxidu horečnatého s kyselinou stearovou. Stearan sodný používaný pri výrobe stearanu horečnatého môže pochádzať z rastlinných alebo živočíšnych zdrojov. My používame rastlinný.

 • Vegánsky
 • Bez laktózy
 • Bez lepku
 • Bez GMO

Kapsula HPMC

Kapsuly Masticlife sú HPMC kapsuly. Kapsuly HPMC sú priehľadné kapsuly, ktoré sú vyrobené z materiálov rastlinného pôvodu. Kapsuly HPMC neobsahujú žiadne konzervačné látky. Kapsuly HPMC neobsahujú cukor, kukuricu, pšenicu ani sóju. Prečo používame kapsuly HPMC? Záleží nám na prvotriednej kvalite! Vzhľadom na to, že masticha je čisto prírodný produkt, zvolili sme ako obal práškovej mastichy vegánske štandardné kapsuly HPMC.

HPMC Combicaps

Novinka v sortimente, jedinečná kapsula v kapsule, ktorá je tiež vyrobená z HPMC.

Viac na túto tému:

Zloženie doplnkov stravy Masticlife: čo obsahuje?

Masticlife je česká spoločnosť, ktorá spĺňa normy EÚ pre výživové doplnky. Teraz sme vám predstavili zložky, s ktorými pracujeme. Pozrime sa na zloženie jednotlivých doplnkov stravy Masticlife.

Základom je samozrejme najkvalitnejšia Chioska masticha!

Masticha Strong&Pure (kapsule obsahujú iba mastichu)

Zloženie: 100 % chioská masticha
Forma: kapsuly
Balenie: 20, 40, 240 alebo 480 kapsúl
Chcem kúpiť! Masticha Strong&Pure

Masticha+ Prebiotic

Zloženie: 60% chioská masticha, 39% inulín, 1% oxid kremičitý
Forma: kapsuly
Balenie: 160 alebo 800 kapsúl
Chcem kúpiť! Masticha+ Prebiotic

Masticha Comfort

Zloženie: 40 % chioská masticha, 57 % inulín, 3 % stearan horečnatý
Forma: vrecúško
Balenie: 28 alebo 140 vrecúšok
Chcem kúpiť! Masticha Comfort

Masticha+ vitamín D3

Zloženie: 40 % chioskej mastichy, 57 % inulínu, 3 % stearanu horečnatého + 100 % DDD vitamínu D3 v 2 kapsuliach/deň.
Forma: kapsuly
Balenie: 160 kapsúl
Chcem kúpiť! Masticha+ vitamín D3

Masticha Vital Double Action

Zloženie 1 kapsule: mastichový olej 5 mg, Lactobacillus rhamnosus (3 miliardy CFU), Lactobacillus plantarum (2 miliardy CFU)
Forma: kapsuly v kapsuliach (Combicaps)
Balenie: 60 kapsúl
Chcem kúpiť! Masticha Vital

Výživové doplnky chioskej mastichy

1 z 18

Liečebné sady

1 z 11