7 každodenných návykov pre správnu zubnú starostlivosť

Niektorí hovoria, že oči sú oknom do duše. Ale ak chcete skutočne zistiť, aký človek je, pozrite sa na jeho úsmev. Prívetivý pohľad na perličky robí skvelý prvý dojem, zatiaľ čo uštipačný úsmev alebo závan zlého dychu pôsobia opačne.

Prečítajte si tipy, ako zabezpečiť, aby ste svojim zubom poskytli starostlivosť, ktorú si zaslúžia.

1. Čistite si zuby dvakrát denne po dobu dvoch minút

Čistite si zuby dvakrát denne po dobu dvoch minút, aby ste ich udržali v čo najlepšom stave. Čistenie zubov a jazyka zubnou kefkou s mäkkými vláknami a fluoridovou zubnou pastou vyčistí ústa od jedla a baktérií. Čistením zubov sa tiež odplavia častice, ktoré sa usadzujú na zuboch a spôsobujú zubný kaz.

2. Ranné čistenie zubov bojuje proti rannému dychu

Teplota v ústach je 37 °C. Sú teplé a vlhké, plné čiastočiek potravy a baktérií. Tie vedú k tvorbe usadenín nazývaných zubný povlak. Keď sa nahromadí, odvápňuje sa alebo tvrdne na zuboch a vytvára zubný kameň. Zubný kameň nielenže dráždi ďasná, ale môže viesť k ochoreniu ďasien a tiež spôsobiť zápach z úst.

Čo môže spôsobiť bolesť ďasien?

Nezabudnite si ráno vyčistiť zuby, aby ste sa zbavili povlaku, ktorý sa nahromadil cez noc.

3. Nepreháňajte to so zubnou kefkou

Ak si zuby čistíte častejšie ako dvakrát denne a dlhšie ako štyri minúty, môžete si opotrebovať sklovinu, vrstvu, ktorá chráni zuby.

Keď sklovina zmizne, odhalí sa vrstva dentínu. Dentín má drobné otvory, ktoré vedú k nervovým zakončeniam. To môže viesť k pocitu najrôznejších druhov bolesti.

4. Čistite v kľude

Čistite si zuby ako vaječnú škrupinu. Ak vaša zubná kefka vyzerá, akoby si na ňu niekto sadol, vyvíjate príliš veľký tlak. Sklovina je dostatočne silná na to, aby chránila vaše zuby pred všetkým, čo sa deje v ústach, od jedla a pitia až po začiatok tráviaceho procesu. Deti a dospievajúci majú sklovinu mäkšiu ako dospelí, takže ich zuby sú náchylnejšie na vznik zubného kazu a eróziu z jedla a pitia.

5. Uistite sa, že každý deň používate zubnú niť

Chcete sa vyhnúť minimálnemu čisteniu u svojho zubára pri najbližšej návšteve? Zubná niť uvoľňuje častice, ktoré zubná kefka vynechá. Odstraňuje tiež zubný povlak, čím zabraňuje tvorbe zubného kameňa. Zatiaľ čo zubný povlak sa dá ľahko odstrániť zubnou kefkou, na odstránenie zubného kameňa potrebujete zubára.

6. Nezáleží na tom, kedy to robíte

Konečne máte odpoveď na odvekú otázku: "Čo je na prvom mieste, čistenie zubnou niťou alebo kefkou?" Podle zubařů nezáleží na tom, zda to děláte každý den.

7. Vyhýbajte sa limonádam

Zubom škodia nielen sladké limonády, ale aj diétne limonády. Kyselina v limonádach útočí na vaše zuby. Keď kyselina naruší sklovinu, pokračuje vo vytváraní kazov, zanecháva škvrny na povrchu zubov a narúša vnútornú štruktúru zubov. Abyste předešli zubnímu kazu způsobenému pitím, omezte nealkoholické nápoje a pečujte o své zuby.

Zdroj: zde

Zubná starostlivosť pre fanúšikov mastichy

Ak patríte medzi milovníkov mastichy, čisto prírodnej látky: živice, máme pre vás dobrú správu. Masticha - mastichový olej - sa používa v zubných pastách a ústnych vodách. Popri dokonalej ústnej hygiene prispieva masticha k zdraviu zubov a ústnej dutiny.
  • Zubné pasty s obsahom mastichy si môžete pozrieť tu.
  • Ústne vody tu.
Viac informácií o mastiše si môžete prečítať v článku: Čo je to masticha?
Čo je to chioská masticha? Mastichový olej?

Výživové doplnky chioskej mastichy

1 z 18

Liečebné sady

1 z 11