Masticha na posilnenie čeľuste

Presne tak. Existujú triky a cviky na posilnenie a tvarovanie čeľuste - žuvacích svalov. Ako dosiahnuť požadovaný vzhľad a tvar tváre. Posilňovanie tvárových svalov a tvarovanie línie čeľuste je v súčasnosti často vyhľadávanou témou. V angličtine často pod názvom jawline. Čo znamená brada, spodná čeľusť. Ako formovať (žuvacie) svaly tváre? Masticha (prírodná živica) je pomocník, ktorý vás prekvapí výsledkami (a chuťou...)

Prečo posilňovať čeľusť a žuvacie svaly?

Cvičenia na posilnenie čeľuste vám pomôžu nielen dodať tvári výraznejší alebo mladší vzhľad - môžu tiež pomôcť predchádzať bolestiam krku, hlavy a čeľuste. Často sú takéto cvičenia dokonca nevyhnutnosťou pri rôznych zdravotných problémoch, ako sú chronické bolesti čeľustných svalov, kostí a nervov.

Dá sa čeľusť skutočne posilniť?

Hoci nemôžete úplne bojovať proti starnutiu alebo genetike, môžete urobiť niekoľko vecí na zlepšenie vzhľadu svojej čeľuste. Cvičenie čeľustných svalov ich pomáha posilniť a dodáva čeľusti výraznejší vzhľad.

Pomôcky

Na internete možno nájsť rôzne pomôcky a posilňovače čeľuste. Väčšinou ide o nejakú gumovú pomôcku, ktorá môže niektorým ľuďom pripomínať detskú hračku alebo psa. To však nie je pre nás! Čo vás ako prvé napadne, čo je najlepšie na posilnenie čeľustných svalov? Ak ste si mysleli, že žuvačka môže zlepšiť vašu čeľusť... Áno, mali ste pravdu! Takže hľadáte najlepšiu žuvačku pre vašu čeľusť. Máme pre vás tip, ktorý si vybrať...

Masticha: prírodná žuvačka

Masticha je organická žuvačka. Je to živica zo stromu, ktorý rastie v Stredozemnom mori. Živica sa jednoducho vysuší na slnku, zbaví nečistôt a zabalí na ďalšie použitie. Môže sa používať ako korenie, doplnok stravy alebo ako žuvačka. A to je to, čo teraz urobíme... Ak sa chcete dozvedieť viac o mastiche, kliknite sem.

Porovnanie mastichy a iných (priemyselných) žuvačiek

Masticha je 100 % prírodná a má dlhú históriu používania v Stredomorí. A v modernej dobe sa stále hojne používa.

Masticha

Výhody mastichy
 1. Masticha je niekoľkokrát tuhšia a tvrdšia ako priemyselne vyrábané žuvačky.
 2. Je to živica, čisto prírodná látka, overená stáročiami.
 3. Masticha sa často označuje za superpotravinu. Takáto potravina by mala obsahovať vysoký podiel látok, ktoré sú prospešné pre ľudské zdravie.
 4. Budete ji používať znova a znova! Áno, je to trochu zvláštne. Je však pravda, že mastichu netreba po použití vyhadzovať. Masticha po použití nestráca svoju chuť, štruktúru a tuhosť. Preto je vhodný aj na opakované žuvanie.
Nevýhody mastichy
 1. Cena: masticha je drahšia ako iné žuvačky. Dôvodom je jej jedinečnosť a náročnosť pestovania. Je to čisto prírodná látka a nedá sa priemyselne vyrobiť! A masticha sa zbiera raz ročne.
 2. Vzhľad a príchute: existuje len jedna príchuť :) masticha :) vzhľad sa líši. Kryštály majú rôznu veľkosť a tvar. Dá sa kúpiť len v bioobchodoch alebo v obchodoch so zdravou výživou alebo gréckymi potravinami.

Ostatné žuvačky

Výhody:
 1. Cena: je oveľa nižšia ako masticha.
 2. Príchute: rôzne príchute pre mlsné jazýčky.
 3. Môžete si ho kúpiť kdekoľvek.
Nevýhody:
 1. Nie je taká náročná, a preto bude váš tréning a cvičenie s ňou jednoduchšie.
 2. Je to umelé! Je to priemyselne vyrábaná látka. Rozhodne to nie je prírodná látka.
 3. Pri žutí stráca chuť. Určite ho už nebudete chcieť použiť.

Ako posilniť žuvací sval a získať výraznejšiu líniu čeľuste pomocou mastichy?

Žuvanie môže posilniť žuvací sval a tiež vám dodá výraznejšiu líniu čeľuste. Žuvanie mastichy je náročnejšie, preto ju na začiatku žujte len niekoľko minút denne. Ak vás čeľusť po žutí nebolí, môžete postupne predlžovať čas žutia. Dbajte na to, aby boli obe strany úst rovnako zaťažené.

Pokyny:

 1. Žujte niekoľko minút denne. Postupne predlžujte čas žutia.
 2. Rovnomerne zaťažte obe strany úst.
 3. Kombinujte rôzne veľkosti a tvrdosť kryštálikov mastichy pre pohodlnejšie žuvanie.

Výsledky by mali byť viditeľné už po niekoľkých týždňoch pravidelného žuvania.

A bonus?

Budete žuť 100 % prírodné žuvačky, ktoré osviežia váš dych a prospejú vášmu ústnemu zdraviu.

Kompromis medzi mastichou a inými žuvačkami?

Vyskúšajte ELMA - mastichové žuvačky s rôznymi príchuťami. Nie sú však ani zďaleka také tvrdé ako masticha. Výhodou sú však rôzne chute. Žuvačky ELMA nie sú vhodné na opätovné žuvanie. Ich sortiment si môžete pozrieť tu.

ELMA mastichové žuvačky

Chcem vyskúšať mastichu

Ak ste sa rozhodli vyskúšať mastichu, kliknite sem. Tu nájdete kompletný výber kryštálov mastichy.

Viac na tému žuvania:

Výživové doplnky chioskej mastichy

1 z 18

Liečebné sady

1 z 11