Chios Masticha na Vitafood Europe 2024

Chios Masticha na Vitafood Europe 2024

Rovnako ako minulý rok, aj tento rok navštívi Vitafood Europe 2024 chioská masticha.

Čo je Vitafood Europe?

V uplynulých dňoch sa na veľtrhu Vitafood Europe predstaví chios masticha. Dvojdňová konferencia ponúkla program zameraný na riešenie aktuálnych problémov a identifikáciu bezprostredných príležitostí pre nutraceutický priemysel.

Počas konferencie odborníci z celého odvetvia prezentovali údaje a riešenia založené na dôkazoch, najnovší výskum, poznatky o zložkách, inovácie a stratégie formulácie v tejto oblasti:

  • športovej výživy a aktívneho životného štýlu
  • imunitné zdravie čriev
  • kognitívne a emocionálne zdravie a zdravé starnutie
  • dlhovekosti a metabolického zdravia

Ako je masticha z ostrova Chios prezentovaná na Vitafood?

Vo východnej časti Egejského mora, niekde na križovatke medzi Východom a Západom, na ostrove Chios, sa masticha pestuje od dávnych čias, je to produkt - legenda, spojená s tradíciami, historickými udalosťami a kultúrnymi kontaktmi, ktorá sa dodnes nedotknutá dostala do kultúry východného Stredomoria, silnejšia ako kedykoľvek predtým vďaka svojim vedecky preukázaným prospešným vlastnostiam.

Čo je to chios masticha?

Chios masticha je názov živicovej šťavy, ktorá sa získava zo stromu Pistacia Lentiscus var. Chia. Je to prírodná, aromatická živica v tvare slzy, ktorá padá na zem v kvapkách z povrchových drážok, ktoré pestovatelia robia na kmeni a hlavných vetvách stromu ostrými nástrojmi.

Know-how pestovania chios masticha

Know-how pestovania chios masticha zapísalo UNESCO do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva.

Chios Masticha na Vitafood Europe 2024
Späť na blog

Top produkty

1 z 17